Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen Tıklayınız
Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Yazlık Topuksuz Modelleri - Ucuz Yazlık Topuksuz Fiyatları

Yazlık topuksuz bayan ayakkabı modelleri en az topuklu modeller kadar şık bir görüntü oluşturabilmektedir. Özellikle yaz aylarında veya tatilde rahat etmek isteyen kadınlar kesinlikle topuksuz modellere göz atmalıdır. Uzun yürüyüşlerin yapılacağı sıcak günler topuklu ayakkabı kullanımı için uygun ya da sağlıklı değildir. Şehir hayatı içinde ise gidilmesi gereken yerler ve yapılması gereken birçok iş vardır daima. Üstelik yazlık topuksuz ayakkabı fiyatları sezon sonunda iyice ucuzlamaktadır. Tercih edilecek düz ayakkabı:

  • Terletmeyen materyalden,

  • İçi kaymayan,

  • Ayağa ilk giyildiği an tam oturan,

  • Tabanı çok sert olmayan,

  • Ayağın şekline ters düşmeyen,

Düz ayakkabı modelleri arasından seçilmelidir. Üstelik yazlık topuksuz ayakkabı fiyatları çoğu zaman topuklu olanlardan daha ucuz olmaktadır.

Tercih Edilebilecek Yazlık Topuksuz Bayan Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Yaz denildiğinde akla gelen ilk ayakkabı modeli belki de babettir ve babet dendiğinde akla rahatlık ve pratiklik gelir. Üstelik bu rahatlık, şıklıktan ve kaliteden ödün vermeden yakalanabilir. Bu ayakkabılar oldukça hafiftir ve hem gün hem de gece kullanımına uygun modelleri bulunmaktadır. Balerin ayakkabısı şeklinden ilham alınan bu model genelde yuvarlak burunlu ve ince uzun şekillidir. Tabanları neredeyse sıfır derecesinde olan ayakkabıların topukları da çok alçaktır. Günümüzde babet üretiminde tercih edilen yumuşak kumaş, dantel, deri gibi malzemeler parmaklara ayakkabı içinde muazzam bir özgürlük vererek şişme, su toplama gibi durumlarda dahi ayağın rahatsız olmamasını sağlar. Babetin çağımıza dönüşü Brigitte Bardot ve Audrey Hepburn gibi stil ikonları ile olduğundan güçlü referansları var diyebiliriz. Babet alacak kadınlar özellikle de ayaklarında tarak varsa dikkatli bir seçim yapmalıdır. Bantlı babet de bu modelin bir diğer varyasyonudur. Ayağın sadece üst kısmında tek bir bant olması halinde, modele Mary Jane adı verilmektedir.

Yazın tercih edilen bir diğer topuksuz ayakkabı modeli de espadril olarak adlandırılır. Espadriller çok uzun zamandır eskimeden hayatımızdadır. Bunun en büyük sebebi ise rahat ve tüy gibi bir ayakkabı olmasıdır. Eskiden özellikle beyaz ve siyah renklerde tercih edilen yumuşak düz tabanlı bu ayakkabıların artık her renk ve desenini bulmak mümkündür. En büyük özelliği tabii ki ayakkabının taban hariç tüm bölümlerinin kumaştan yapılmış olmasıdır. Bu şekilde sıcak dönemlerde ayakların gereğinden fazla ısınması engellenmiş olur. Genellikle tabanının hasırdan yapıldığı göze çarpar ya da taban çevresine hasırdan ipler dolanmıştır. Her iki durumda da oldukça egzotik bir görüntüye ulaşılır. Loafer denilen mokasen de bir başka yumuşak ayakkabı modelidir. Kuzey Amerika yerlilerinden gelen bu model deri veya deri benzeri materyallerden yapılır. Önde ve arkada dikili, üstü hafif açık bırakan, önünde bağcık ve püskül gibi bir ayrıntı ile tamamlanan modellerdir.

Yazlık topuksuz bayan ayakkabı modelleri arasında en sevilenlerden biri de Oxford modelidir. İngiliz erkeklerinin kullandığı modellerden ilham alınmış bu ayakkabının sert bir şıklığı vardır. Deri ya da deri benzeri materyallerden yapılan üst yüzeyi parlaktır. Temelde kahve veya siyah olarak tercih edilen bu modellere son iki yılda birçok farklı renk de eklenmiştir hatta iki renkli olarak da üretilmeye başlanmıştır. Tamamen kapalı, bilekte biten ve bağcıklı olan modeller genelde özel dikişler ya da dantelli bölümler ile süslenmektedir.

Yazlık Topuksuz Ayakkabı Kombinleri

Yazlık topuksuz bayan ayakkabı modelleri en kolay kombinlenen ayakkabıları içermektedir.

  • Babetler dar pantolonlar, şortlar, diz hizası ve diz altı etek ve elbiseler ile kombinlenebilir. Babet rengini kıyafetlere göre daha koyu tutmak bacak boyunu uzun gösterecektir. Özellikle çok sıcak günlerde mutlak ya babet çorabı ya da kilotlu çorap eşliğine kullanılmalıdır.

  • Espadriller en çok beyaz renkte tercih edilir. Düz renk keten elbiseler ve çan etekler ile çok iyi giden bu model, 2016 kreasyonlarında sık sık bilekleri kıvrılmış ya da kısaltılmış dar kotlar ve pantolonlar ile kombinlenmiştir.

  • Loafer yani mokasenlerin daha bohem ve sevimli bir havası vardır. Giyim tarzının da bu hava ile ters düşmemesi ve renk uyumunun yakalanması önerilmektedir.

  • Yazın ve baharda sık sık tercih edilen spor ayakkabılar ise tabii ki en iyi dar pantolonlar ve taylar ile uyuşmaktadır. Günümüzde kıyafet ile bağımsız olarak parlak renkli hatta taşlı spor ayakkabılar tercih etmek de yükselen bir trenddir.

En uygun yazlık topuksuz ayakkabı fiyatları çevirim içi alışveriş kataloglarına göz gezdirmek şarttır. Kapıda ödeme ve kolay ödeme seçenekleri ile ayakkabı seçmek almaktan daha zorlu hale gelmiştir. Sezon indirimlerinden faydalanabilmek için elinizi çabuk tutun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.